Дневници на лозарството

Видео указания за работа с новата географска карта в СЕУ

, като когато използвате калем, то трябва задължително да имате и качествена подложка. Когато присаждането се прави на вече засадени лози, тогава то бива присаждане на място, а когато облагородявате резник, който все още не е пуснал корени, то тогава операцията се води на маса.

Кулинарното изложение “Мистичната вяра в хляба” открива Празниците в Долината на тракийските...

В миналото в много винарски региони, лозите са били отглеждани без подпиране. Този метод обаче се е доказал като нерентабилен, понеже са били нужни множество операции по превръзване на растенията на плитки, за да не се прекършват от вятъра и падат на земята.

Вече на пазара има косачки и с палцев режещ апарат, както и ротационни косачки, които наситняват окосената маса и я разпръскват по цялата повърхност на междуредието.

Може да се използва култиватор за лозя с двустранни стреловидни лемежи.

Поради тази причина се извършва още една пролетна обработка, предимно с култиватори.

Когато междуредията в лозето се поддържат в затревено състояние, като за целта се използват подходящи тревни смеси, борбата с лозя плевелите се извършва с косене. Използват се косачки както с упорно-палцев режещ апарат, така и ротационни косачки. Вторите дори са по-добри от гледна точка на това, че наситняват окосената маса и я разпръскват по цялата повърхност на междуредието, като впоследствие тя се използва за мулчиране.

Както казахме, предимството на плоскорезните работни органи е, че защитават почвата от водна и ветрова ерозия и с тях се постига равнинност на междуредията в напречна посока.

Има и роторни косачки с автоматично отклоняващо се устройство, което свежда до минимум неокосената зона около главините.

Понеже ферментацията не е приключила, съдът не се долива до горе, а се оставя малко празно пространство. В празнината се изгаря сярна лентичка и бъчвата се запушва. Препоръчва се прехвърлянето на винения материал да се извърши при взаимодействие с въздух, практика е да се остави да се разлива нашироко по дъска.

Огради по животни Електрическа ограда за коне Електрическа ограда за крави Електрическа ограда за овце Електрическа ограда за малки коне Електрическа ограда за кози Електрическа ограда за прасета Електрическа охрана за дива свиня Електрическа ограда за мечки Ел. ограда за кучета и котки Електропастир за охлюви

В горната половина на елипсата се прави езиче, като тази операция се повтаря и на калема за присаждане. Двете части се сглобяват и се фиксират.

За работа в защитната зона по редовете на насаждението са подходящи роторни косачки с автоматично отклоняващо устройство, което свежда до минимум неокосената зона около главините при добро копиране на неравностите на терена.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Дневници на лозарството”

Leave a Reply

Gravatar